Keystone logo
Фінляндія

Дослідження Академічний курс в Фінляндія 2024

Змінити валюту

Основні місячні витрати на проживання

 • Оренда в спільній квартирі

  441
 • Частка комунальних послуг

  38
 • Підписка на Інтернет

  20
 • Місцевий транспорт

  60

Зразок вартості способу життя

 • Комбінований фаст -фуд

  9
 • Квиток в кіно

  15
 • Пінта місцевого пива

  7

Вимоги щодо візи

 1. Короткострокова віза - максимум на 90 днів. Вам може знадобитися віза, наприклад, якщо вас запросили скласти вступний іспит до Фінляндії або якщо ви берете участь у курсі чи обміні, який триває менше 90 днів.
 2. Дозвіл на проживання для навчання - довготерміновий дозвіл на тимчасове проживання, який зазвичай надається на один рік. Якщо ви приїхали до Фінляндії на період обміну студентами, який перевищує три місяці, або якщо ви були прийняті на програму повного ступеня, вам потрібно подати заявку на цю програму.

Який тип візи вам потрібен?

Назва візи

Короткострокова віза; ВНЖ для навчання

Ціна та валюта

EUR 330

Плата за отримання дозволу на проживання у Фінляндії для навчання на папері зараз становить 330 євро; та 300 євро за електронну заявку.

Хто може подати заяву на візу?

Якщо ви є громадянином Північної Європи або ЄС/ЄЕЗ, вам не потрібна віза чи дозвіл на проживання до Фінляндії. Однак ви повинні зареєструвати своє місце проживання в Migri, якщо ваше перебування у Фінляндії перевищує 90 днів (6 місяців для громадян Північної Європи). Крім того, якщо ваше перебування у Фінляндії триває більше року, вам слід зареєструватися у фінській системі населення.

Якщо ви не є громадянином ЄС/ЄЕЗ, вам зазвичай потрібна віза або дозвіл на проживання студента. Який з них вам слід подати, залежить від тривалості вашого перебування у Фінляндії.

Де можна подати заявку?

Онлайн / Посольство або консульство Фінляндії

Ви можете подати заявку на отримання студентського дозволу на проживання онлайн на сайті Enterfinland.fi, але для цього вам також необхідно особисто відвідати посольство чи консульство Фінляндії. Заявка на дозвіл на проживання у Фінляндії не може бути оброблена, доки заявник не відвідає посольство, незалежно від того, подано заяву в електронному вигляді чи в самому посольстві.

Веб-сайт:

Як оформити заявку?

Щоб подати заяву на студентську візу або дозвіл на проживання у Фінляндії, ви повинні виконати наступні умови:

 • Ви повинні надати офіційний лист про прийняття, виданий вашим приймаючим фінським університетом.
 • Термін дії вашого паспорта повинен перевищувати термін дії візи або дозволу на проживання, на які ви подаєте заяву, принаймні на 3 місяці.
 • Ваш паспорт повинен бути виданий протягом останніх 10 років.
 • Ви повинні мати копію заповненої та підписаної анкети.
 • Ви повинні надати підтвердження своєї фінансової спроможності, щоб підтримувати себе фінансово протягом усього періоду навчання у Фінляндії та для транспортування назад. Зараз студент повинен мати мінімум 560 євро на місяць для перебування у Фінляндії. Це означає, що студент повинен мати мінімум 6720 євро на рік для своїх витрат у Фінляндії.
 • Ви повинні надати нещодавню довідку про свій фінансовий стан із свого банку, яка підтверджує, що на вашому банківському рахунку є принаймні 6720 євро. Зауважте, що студенти, які навчаються у Фінляндії, повинні мати кошти на один рік. Студенти за обміном повинні мати кошти на весь час перебування у Фінляндії. Якщо на вашому рахунку немає зазначеної вище суми, ви повинні надати письмове підтвердження того, що ви отримували стипендію чи стипендію, або були обрані для отримання пільг, які надає ваш навчальний заклад. Зауважте, що банківські виписки батьків заявника або спільний чи спільний рахунок не приймаються для отримання студентської візи чи дозволу на проживання у Фінляндії.
 • Ви повинні надати доказ того, що ви отримали дійсну медичну страховку, яка покриває весь період вашого перебування у Фінляндії.
 • Ви повинні мати гарне фізичне та психічне здоров’я та бути вільним від будь-яких інфекційних захворювань.
 • Ви не повинні мати судимості.
 • Вам не повинно бути відмовлено у в'їзді до Фінляндії раніше.
 • Ви маєте намір покинути Фінляндію після закінчення дозволеного терміну перебування.

Коли слід подавати заявку?

Терміни оформлення фінської студентської візи відрізняються, ви можете перевірити їх тут: http://migri.fi/en/processing-times

Студентський вид на проживання зазвичай видається на один рік. Після першого року у Фінляндії (задовго до закінчення терміну дії вашого попереднього дозволу) ви повинні подати заяву на продовження вашого студентського дозволу на проживання в Migri. З цією метою також можна скористатися електронним сервісом Enter Finland. Варто також зазначити, що коли ви подаєте заявку на продовжений дозвіл, коли термін дії вашого початкового дозволу скоро закінчиться, ви повинні перебувати у Фінляндії на момент подання заявки.

Час обробки

Можливості роботи

Якщо ви працюєте паралельно з навчанням, ваш робочий час обмежений. Протягом навчального семестру ви можете працювати в середньому лише 25 годин на тиждень. Кількість робочих годин не обмежена на тижневому рівні. Це означає, що ви можете коригувати свій щотижневий робочий час протягом академічного семестру, якщо ви працюєте в середньому 25 годин на тиждень.

Ви можете працювати без обмежень у той час, коли у вашому навчальному закладі немає навчання, тобто під час літніх та різдвяних канікул.

Ви також можете завершити дипломну роботу в компанії або взяти участь у практичних заняттях. У цьому контексті робочий час не обмежений.

Години на тиждень

25

Для чого потрібна така віза?

Вашу заявку на візу може бути відхилено, якщо ви не зможете надати підтвердження наявності необхідних коштів або надасте неправильні або неповні документи.